Kým ve svém domě jsem?

Je to jednoduchá hra. A v její jednoduchosti je síla. Často ji používám při  sezeních se svými  klienty a velmi často se dobereme překvapivých zjištění. Možná si ji rádi vyzkoušíte také. Spočívá v tom, že zavřete oči, představíte si svůj současný domov, své bydlení a zapátráte ve svých pocitech:

Jak se tam cítím? Kým tam jsem?

Nespokojte se s první odpovědí, říkejte vše, co Vás napadne. Své odpovědi si pište nebo nahrávejte. Po každé své odpovědi se znovu zeptejte: Kým jsem ve svém domě? Pište dál, nesuďte své odpovědi, jen je zaznamenávejte. Nechte proud svých myšlenek téct.

Až se objeví odpověď, která vás opravdu chytí u srdce, která s Vámi zarezonuje, tak to je ta pravá. Je možné, že Vám do očí vstoupí slzy, rozpláčete se. Přesně ta odpověď, která způsobí vlnu emocí ve Vašem nitru, je pravdivá. Přesně tím ve svém domě jste!

Jak se Vám Vaše odpověď líbí ? Co Vás na ní těší? V jakém ohledu se v ní cítíte dobře? A naopak, co se Vám na ní nezdá? Co se Vám nelíbí a co Vás popuzuje?

Je něco, co byste chtěli změnit? Tak se do toho dejte. Je to jen ve Vaší moci. Můžete být ve svém domě kýmkoliv a čímkoliv si budete přát.

Kým tedy ve svém domě chcete být? A co můžete udělat proto, aby tomu tak skutečně bylo?

Ačkoli je toto cvičení jen částí celého procesu, který vede ke změně, i ono samotné uvědomění si, jak se ve svém domě cítíte, může nastartovat velké pozitivní změny.

Udělejte ještě jednu věc. Navrhněte si sami pro sebe 1 řešení, které povede k tomu, abyste byli ve svém domě více tím, kým chcete být.   Třeba to může být to, že si pořídíte paní na úklid, abyste přestala být ve svém domě pokojskou. Nebo změníte ranní rituál, abyste se už od rána necítili jako rychlík, který má zpoždění. Zavažte se, že uvedenou činnost či akci zavedete v příštích 30 dnech do svého života. Slibte si na konci této doby odměnu za splnění svého závazku. Každý večer si poznamenejte, jak jste byli v plnění závazku úspěšní a pochvalte se za své úsilí. Pokud se vám zrovna nezadaří, nezlobte se na sebe. Hledejte, proč se Vám nevede a co Vám pomůže v tom, aby to bylo zítra lepší.

A na konci měsíce si znovu sedněte a zeptejte se sami sebe: Kým jsem ve svém domě? Zopakujte celé cvičení a dělejte si poznámky.

Jsem si jistá, že Vaše odpověď se Vám bude líbit mnohem víc, než ta předchozí.

autor článku : Monika Kořínková

 

Napište komentář

* Povinné údaje