Stavíte svépomocí? Nejste v tom sami!

My, z Bydlení v kostce považujeme spolupráci za nejlepší a nejrychlejší cestu k tomu, jak dosáhnout osobního či pracovního cíle. Házení klacků pod nohy není náš styl a svou energii směřujeme raději pozitivně. Proto také rádi navazujeme spolupráci i s těmi, kteří nám mohou na první pohled konkurovat – s ostatními webovými portály, které se věnují stavbě a bydlení.

Máme radost z toho, že vám můžeme nabídnout jiný pohled a jiný způsob, jak předávat zkušenosti a know-how. Doporučujeme Svépomocí.cz.

Na internetovém portálu Svépomocí.cz naleznete více než 2000 odborných a praktických článků od stavebníků, kteří si sami postavili nebo rekonstruovali dům.

Osobní deníky stavebníků detailně popisují průběh stavby krok za krokem. Stavebníci se dělí o své cenné zkušenosti, úspěchy i nezdary a vše pečlivě dokládají foto a video dokumentací.

Všechny praktické informace tak snadno naleznete na jednom místě: od prvních rozhodnutí stavět, výběr projektu, přes hrubou stavbu až po dokončovací práce a kolaudaci.

Cílem portálu bylo od počátku usnadnit lidem práci při stavbě domu svépomocí vytvořením prostoru pro vzájemné sdílení zkušeností. Pět let od založení portálu mohu potvrdit, že se to povedlo – uživatelé jsou velmi aktivní, máme spoustu pozitivních referencí a čtenářů neustále přibývá,“ dodává zakladatel portálu a ředitel iniciativy Svépomocí.cz, Pavel Tesárek.

Nedávno se tým ze Svépomocí.cz pustil do vydávání vlastních příruček s detailním pracovním postupem.

Na světě je první ze série 17 knih, která popisuje Jak postavit svépomocí základy a desku. Ukázku knihy, která je zcela zdarma si z webu Základová Deska Svépomocí.cz stáhlo přes 7000 stavebníků během jediného roku.

Stavebníci mají také zdarma k dispozici aplikaci, která jim umožňuje přehledné sledování výdajů spojených se stavbou svého domu. Aplikace je online a připojit se k ní můžete na stránce www.NakladyNaStavbu.cz

„Stránky www.svepomoci.cz navštěvuji velmi často. Hledám užitečné informace, které bych rád využil při stavbě našeho nového rodinného domu. Líbí se mi nejvíce přehlednost stránek a velmi oceňuji zveřejněné užitečné rady,“ říká jeden z uživatelů portálu,Milan Rot z Prahy 8.

V letošním roce portál Svépomocí.cz startuje unikátní stavební reality show. Nedaleko od Prahy vyroste moderní pasivní dům, jehož stavbu budete moci sledovat online na webu Svépomocí ŽIVĚ.cz a v rámci pravidelných víkendových workshopů si budete moci přijet pod dohledem profesionálů vyzkoušet jakoukoliv stavební etapu. Možná se na stavbě i potkáme.

Držíme Vám palce a přejeme pohodové stavění.

Monika Kořínková za Bydlenívkostce.cz a Pavel Tesárek za Svépomocí.cz

autor článku : Monika Kořínková

Napište komentář

* Povinné údaje