Pelíšky pro děti

Milí přátelé, dostáváme se k mému nejoblíbenějšímu tématu – dětským pokojíčkům. Moje děti si pelíšky budují zcela přirozeně, já je jen nadšeně pozoruji a potom dávám rady svým klientům J. Možná i vaše děti pro vás budou velkou inspirací. Hned na začátku musím ale podotknout, že jsem odpůrce velkých investic do vyladěných dětských pokojů, do kterých má potom člověk strach pustit dítě, aby ten design moc nekazilo.

Takže, můj návod zní: v dětském pokoji by neměla chybět pohodlná postel, nejlépe z masivu, velká, protože u každého dítěte stráví sem tam noc rodič, který o něj pečuje třeba při nemoci. Neměl by chybět pracovní stůl, a to buď malý pro předškoláky, tak větší pro školáky, police na hračky a skříň na oblečení, koberec na hraní. Pro mě je ještě důležitá nástěnka, a to ne malinká, ale klidně 1,4x2m třeba biodesky namontované na zdi, protože ta umožňuje shromáždit všechny osobní věci na jednom místě a v pokoji je potom vše pěkně uspořádáno. A to je vše, protože děti by se měly naučit vytřiďovat svoje hračky, uklízet je, a svůj prostor prostě ZVLÁDNOUT!

Kupujte nadčasové, praktické a kvalitní prvky, které si děti mohou přestavovat podle sebe – díky velkorysosti mých rodičů ohledně přesunů v pokojíčku jsem já například zatoužila být architekt….

A potom pelíšky – jde o to, že nemusíte pořizovat nic nového, abyste zrenovovali dětem pokojíček a vytvořili jim pelíšky…. našla jsem pro vás pár tipů na pinterestu http://www.pinterest.com/evaberankova75/childrens-room/.

Uvádím pár příkladů, jak pro děti vytvořit prostředí, ve kterém budeme podporovat jejich kreativitu, sociální schopnosti a sebevědomí.

12_elmeuble(1)

12_elmeuble(1)

Na tomto obrázku z www.elmueble.com je stůl pro děti – není to žádný mikro stůl, jak je nabízejí obchody s dětským nábytkem. Tento umožňuje, aby celá rodina nebo děti s kamarády mohly tvořit, hrát si nebo třeba slavit. Větev uprostřed stolu může sloužit jako krásná výzdoba nebo jako výstava vytvořených dílek.

12_remodelistacom(1)

12_remodelistacom(1)

Pokud máte šikovného tatínka nebo dědečka, určitě budou vaše děti nadšené z postele – bunkru jako je na tomto obrázku z webu www.remodelista.com. Jediná nevýhoda mě napadá, že si ke své ratolesti asi těžko lehnete večer na čtení pohádky, ale jinak bych řekla, že je to prostor k nezaplacení.

11planetedecofr(3)

11planetedecofr(3)

K tomuto obrázku z www.planetdecor.fr bych řekla jen to, že jsem si hned vzpomněla na svoji vášeň při sbírání různých jednoduše vzorovaných bavlněných látek – používám je jako dečky, prostěradla a ubrusy, a tady je vidět, jak útulný prostor může vzniknout – pyžamková párty nebo jen odpolední povídání s kamarády…. představuji si, že mě by se něco takového líbilo nejvíc jako nika u nějaké společné obytné místnosti…. a co vám?

Pokud vás tyto nápady naladily, pošlete mi fotografie vašich koutků – určitě je v nějakém z příštích článků zveřejníme!

Budu se těšit

Autor článku : Eva Beránková

Napište komentář

* Povinné údaje