Stavba online 15.díl – Výmalba interiéru

Po dlouho plánované fasádě se v dnešním článku opět vracím dovnitř do domu, kde pomalu začínají práce nabírat na obrátkách. Blížíme se ke konci stavby..…bude tam stát……..HOTOVÝ DŮM. Dva domy.

Pustili jsme se do vymalování. Štuk na stěnách je pěkně vyzrálý a teď mu dáme finální úpravu. Bělostné zdi, na které budou moct děti čmárat a přivádět tak taťky a mamky do mdlob. Čisté stěny, které si přímo říkají o to, být zapatlány dětskými ručičkami. Tak nějak to vždycky dopadne……

napojení parapetu a stěny

napojení parapetu a stěny

Před vymalováním ještě štuk zpenetrujeme a osadíme parapety. Ty lepíme pěnou v kartuších pomocí lepicí pistole. U stěny jsme napojení začistili akrylátovým tmelem. Je pružný a vyrovnává objemové změny teplot. Díky tmelu se spoj nebude trhat. A taky jsme důkladně uklidili, abychom si čistě vymalované stěny nezaprášili.

Malovali jsme 3 vrstvy. Použili jsme standartní výrobek Primalex polar – barva extra bílý. Možná by stačily nátěry 2, ale jsme důkladní a děláme svou práci pořádně – tak pro jistotu to oběhneme ještě jednou dokola.

osazení krytů vypínačů a zásuvek

osazení krytů vypínačů a zásuvek

vzduchotechnický ventil v dětském pokoji

vzduchotechnický ventil v dětském pokoji

Po vymalování jsme osadili kryty vypínačů a zásuvek. Také jsme osadili vyústky rozvodů vzduchotechniky – vzduchotechnické ventily – vzduchotechnická jednotka je umístěna ve stropu technické místnosti a rozvody vedou mezi střešními vazníky. Díky vzduchotechnice bude dům větrán řízeně a nebude docházet k únikům tepla skrze standartní větrání okny.

vzduchotechnická jednotka

vzduchotechnická jednotka

vzduchotechnické rozvody

vzduchotechnické rozvody

Po všech těchto dodělávkách je interiér připravený na pokládku plovoucích podlah a lepení dlažby a obkladů. Na to se podíváme hned v příštím článku.

autor článku: Monika Kořínková

1 Komentář

Napište komentář

* Povinné údaje