1.Eva.kostka.barva-krEva Beránková

matka, architektka, majitelka ARKI

www.arki.cz

Od roku 2000, kdy jsem absolvovala brněnskou Fakultu architektury, pracuji na volné noze jako architekt. Každoročně zrealizuji několik staveb domů  a vybavení bytů  včetně interiéru.

Od roku 2002 jsem řešila nejtěžší a zároveň nejkrásnější otázku – jak skloubit rodinu a práci. Naučila jsem se při tom plno nových věcí a cestou potkala i mnoho zajímavých lidí. Po vyzkoušení slepých uliček i cest, které vedly k cíli, mám nyní pocit, že život je krásný a neustále překvapující.

V oblasti architektury a interiéru jsem svoji práci vždy považovala především  za  způsob, který  může investorovi ukázat, jak si usnadnit a zlepšit život. Zajímá mě, jak dům bude fungovat sociálně, energeticky, provozně a dobrý design je vždy samozřejmou součástí.

Moje hobby, kterým je studium ekologických staveb, permakultury, sociologie a designu,  mi znemožnilo dívat se na stavbu jako na pouhý  pomník mé tvorby. Zajímá mě výše a rozumnost investice, využitelnost pro konkrétního klienta, způsob, jakým objekt zapadá do krajiny a svého okolí, jaké jsou na něm použity stavební postupy a materiály, jaký život rodině umožní a co nového v něm může zažít. Jaké nabízí možnosti v úpravě  prostor  v rámci měnících se potřeb.....a v neposlední řadě jak ho pěkně a stylově zabydlet.

S tím souvisí i můj  poslední pracovní posun – založení ARKI…...slow life, obchůdku s evropským a českým designem.

Mám ráda čas strávený s přáteli, manželem a dětmi, zahradu, včelaření, dobré jídlo a vaření. Velmi ráda cestuji a toulám se po světových metropolích. Užívám si pořádání večírků a výletů.

Nemám ráda interiérová studia, showroomy bez duše a business bez srdce.

Chci se naučit  fotit, zlepšit své kuchařské dovednosti, žít více dolce vita a z ničeho si nic moc nedělat.


Co je mou prací?

Jsem architektka

Konzultuji  jedlé zahrady

Jsem spolumajitelka  obchodu  s původním designem ARKI

Příležitostně se věnuji investicím do realit.

Jak bydlím

V okrajové části Brna kousek od přehrady,  v rodinném domě s manželem, 2 dětmi a 2 kočkami.

bydleni_Eva.1bydleni_Eva.2bydleni_Eva.3bydleni_Eva.4bydleni_Eva.5