Vaříte svým řemeslníkům?

Stavíme náš dům svépomocí a na práce, na které nestačíme, si najímáme řemeslníky. Zajímalo by mě, jestli je nutné řemeslníkům vařit. Dělá se to ještě?

Monika: To mi trochu připomíná slavnou scénu z filmu „ Na samotě u lesa“. Tam měl mistr zedník plný servis ( hlavně pitný režim) a stavěli ti druzí.

Určitě není nutné vařit. Nemyslím, že by to ještě někdo dnes očekával, pokud vám ovšem na stavbě nepomáhají příbuzní nebo dobří přátelé. Občasná pozornost v podobě kávy a malého zákusku bohatě stačí. Věřím, že pak budou řemeslníci pracovat s větší chutí a s pocitem, že jsou vítáni.

Eva: Pokud je to váš strýček, kamarád, soused, a vy si s ním můžete dát společenský příjemný oběd a máte čas ho uvařit, tak to klidně udělejte. Jinak to není vůbec nutné a řekla bych, že ani na místě. Nicméně bych byla pozorná a nabídnout kávu po obědě mi nepřijde vůbec od věci. A také v okamžiku, kdy vidím, že řemeslník nemá svůj den, něco se nedaří, situace se vyostřuje (a pokud to není šílenec, se kterým je lepší se rychle rozloučit), tak bych rozhodně nepodceňovala sílu relaxační přátelské čtvrthodinky nad kávou a bábovkou.

Miloslav: Vše záleží na vás. Dnes již řemeslníkům vařit nemusíte, jsou to přece řemeslníci. Když jim budete chtít vařit, měli by na druhou stranu přistupovat k práci s větší zodpovědností.

Linda: Z hlediska ušetření času na obědy je lepší řemeslníky stravovat. Nikam neodjíždí a mohou hned pokračovat. Myslím, že se to i v dnešní době stále dělá, ale určitě to není povinností.

Martin:  Tak nějaká klobáska s hořčicí a chlebem nestojí moc peněz a věřím, že si tímto drobným gestem řemeslníky získáte.

Zuzana: Rozhodnutí je na Vás. Pokud řemeslníky dobře zaplatíte, není potřeba jim vařit – svému účetnímu také nevaříte obědy. Pokud méně, tak je asi dobré, aby se u vás cítili dobře a svou práci udělali v dobré energii. Já bych to udělala, tak jak bych to v daný den cítila. Buď se mi do toho chce a udělá mi to radost, nebo bych na to „vykašlala“.

Vítězslav: Odpovědi ostatních jsou vyčerpávající, tak se zdržím.

 

Napište komentář

* Povinné údaje