Postel a naše vztahy

Dnes pro Vás mám příběh jedné své studentky, která Feng Shui pravidelně praktikuje a s jejím dovolením Vám ho předkládám.

„Postel = Vaše vztahy“ ,

když jsem slyšela tuto větu, polilo mě horko. Při představě, jak si hýčkám svůj byt a po období samoty, kdy jsem si konečně řekla, že z rohu vztahů dám pryč tu jednu velkou kytku, abych zbytečně neblokovala možnosti svého osudu, jsem zjistila, že jsem něco důležitého zapomněla.

Ložnice je útulně připravená a já připravená přijmout do svého života někoho dalšího, ale postel ta mi úplně vypadla z hlavy. Takže ve chvíli, kdy Zuzka vyslovila tu magickou větu „postel je v první řade odrazem Vašeho vztahu“ mi naběhl obraz té mojí.

Dvě válendy po babičce, která 30 let žila s druhem a nikdy se nevzali. Vlastně měli většinou každý svůj vlastní byt. Potom postele putovali k mojí sestře, aby měli novomanželé na čem spávat ve svém bohužel jen ročním manželství. A dál jsem byla na řadě já. Můj vztah dopadl podobně. Teď mám dvě staré vrzající postele s oloupaným čelem. Dvě oddělené matrace, které už oddělili nejeden pár.

Chápete moje pocity při té větě?

Otvírám možnosti novému vztahu a nechám si postel s „krásnou“ minulostí. Co bych tak asi mohla čekat? Raději o tom nebudu ani přemýšlet. Tato možnost už neexistuje.

První, co jsem udělala po tomto uvědomění a po příjezdu domů – vyhodila jsem minulost své rodiny. Nechci si do nového vztahu tahat nic, co by mělo hned od začátku skřípat, rozpadat se a oddělovat nás.

I když to v této chvíli také není ideál…spím na zemi…ale říká se přece, že dobré je změny dělat pěkně od podlahy……

Jak vypadá vaše postel?

Autor článku: Zuzana Adam

Napište komentář

* Povinné údaje