Máj – láska a naše ložnice z pohledu feng – shui

Máj je lásky čas. Všude se na nás valí spousta zamilovaných párů, pohledů a každého z nás nějak začíná víc šimrat podbřišek, víc máme chuť se věnovat partnerovi nebo si nějakého toho svého přitáhnout do života.

S láskou a partnerstvím v našem domě souvisí ložnice, jakožto symbol a místo kde můžeme na našich vztazích pracovat.

 Jak vypadá váš vztah?

 Běžte se podívat do vaší ložnice.

Je prostorná, bez televize, pracovního stolu s počítačem, prkna na žehlení nebo sušícího stojanu na prádlo?

Nebo je to přesně ta místnost, kam naházíme vše, co nechceme, aby bylo vidět v reprezentativním obýváku. Ano, přesně tak, jak se chováme k naší ložnici, tak se chováme k našemu vztahu nebo manželství.

Ano chápu, že v malém bytě nemáte kde pracovat nebo cvičit. Ale stojí to za to?

Místo pěkného naplňujícího partnerství vás pořád čeká práce a vy nebo váš partner trávíte víc času na facebooku nebo internetu všeobecně? Zkuste to a přesuňte počítač jinam, sami uvidíte, že najednou začnete trávit více času spolu.

Co by tedy ložnice podporující partnerství měla mít?

V první řadě je nutné si uvědomit k čemu má sloužit – k odpočinku, dobití baterek energií a intimitě.

U každé věci, kterou do ložnice umísťujete, se sami sebe zeptejte, jestli váš záměr podpoří.

Postel – partnerství jsou dva, proto i když jste sami, pořiďte si dvoulůžko. A nejlépe s jednou velkou matrací, aby vás spojovala a nerozdělovala, jako to dělají dvě matrace na jedné posteli.

Na posteli by vždy mělo být „prostřeno“ pro dva. Když hledáte partnera je to symbol, který hledání podpoří a ukáže že to myslíte opravdu vážně, že jste připraveni žít ve dvou.

Rodiče malých dětí – pozor na 3 polštáře – vím že se vám po každodenních nočních přesunech vašich dětí, už nechce nosit jejich polštář k vám do ložnice a možná proto ho tam necháváte natrvalo. Ale i to je symbolika – buď se intimity ve vaší posteli nedočkáte a dítě tam bude pořád nebo možná přivoláváte někoho třetího do vašeho vztahu – pozor na to co vysíláme ven. Vaše dítě pokud k vám chce – má úkol, vzít si své peřiny pěkně samo 🙂

Vedle postele je místo pro dva stejné noční stolky a dvě lampy… k tomu maximálně komoda nebo nějaké skříně.

Co by ve vaší ložnici rozhodně být nemělo?

Televize – jaký program bude mít váš partner místo vás? A v jakém prostředí elektrosmogu bude vaše tělo a duše odpočívat ?

Televizor v ložnici může po čase způsobit nespavost,bolesti hlavy a trvalou únavu. A tím rozhodně ani intimita vašeho vztahu nebude vzkvétat.

Počítač – skoro horší jak televize, bohužel tolik na mých konzultacích v ložnici vídaný nešvar.

Zrcadla – už naše babičky věděli, že v místnosti, kde se spí, nemá být zrcadlo. Je to velice nepříjemný prvek a neumožňuje klidný spánek, protože naše podvědomí pořád hlídá každý pohyb, co v zrcadle „vidí“ a nutí nás k ostražitosti.

Cvičební nářadí – nedovolí nám odpočinout. Jejich energie je natolik aktivní, že plnohodnotný spánek je téměř nemožný. Chtěli byste spát uprostřed posilovny? Ne? Tak proč si dáváte činky do ložnice?

Je toho spousta, mohla bych tu psát ještě dlouho. Důležité je zeptat se u každé věci, co máte v ložnici, jestli podporuje váš záměr – klidný spánek, sex, intimno a lásku.

Ne? Tak tam jednoduše nepatří.

Pamatujte méně je někdy více a u ložnice to platí obzvlášť.

Autor článku: Zuzana Micháliková

Napište komentář

* Povinné údaje