Jaký stromeček je letos IN?

Panebože!!!! Miluji vánoce, a to se vším všudy, dokonce mám pocit, že i s těmi všemi zmatky co s sebou přinášejí. Jedna věc mě ale nepřestává překvapovat – otázka na nejmódnější trendy pro vánoční stromečky ….

Přátelé, pojďme tohle přestat řešit. Pamatujete si ještě na stromeček když jste byli malí? Já ano, měli jsme každý rok stejné ozdoby, měli jsme se sourozenci oblíbené i neoblíbené, a byla to tradice a zároveň rodinné poznávací znamení. Navštěvovali jsme se s přáteli a rodinou a já jsem byla pokaždé zvědavá a zároveň mě uklidňovalo, když jsem našla v konkrétní rodině stromeček, který nepřekvapil – byl vždycky tak nějak stejný jako vloni.

Uznávám, možná z dnešního pohledu nebyly nijak stylové, ale MY MÁME NYNÍ MOŽNOSTI, kterých podle mě využíváme sem tam strašně hloupě. Zapomeňme na trendy a pojďme si doma nastolit jeden stálý trend… svůj vlastní, nezaměnitelný a nádherný stromeček. Vyberte si styl, který vám vyhovuje a potom se staňte sběrateli těch nejkrásnějších kousků na váš stromeček.

Nevěřím tomu, že byste byli hledači těch nejvyšších, nejhustších a nejlépe vybavených stromků … vždyť nejkrásnější příběhy a stromečky jsou ty tak trochu nedokonalé, neučesané a s přiznanými nedostatky.

Moje kamarádka fotografka měla ten nejhezčí, co jsem zatím viděla – stromeček to nebyl nijak urostlý ani souměrný ani nic jiného, ale byl ozdobený nádhernou sbírkou bílých ozdob, andělíčků  a starých kousků z Aukra a vyzařoval tolik lásky, že na něj už dva roky nemůžu zapomenout.

Další moji kamarádi se rozhodli, že zachrání zbytky, které nikdo nechce – na štědrý den ráno nasbírali větve, co zbyly a ozdobili je. Nicméně na vánoce pozvali pár svých rozvedených kamarádů a myslím, že měli tak nádherný vánoční den a udělali tolik pěkného, že to byl jeden z nejšťastnějších stromečků.

My osobně jsme nikdy nešli tak daleko, ale už párkrát jsme si koupili malý stromek v květináči a statečně prohráli soutěž o stromek až do stropu. A my i děti jsme ho měli moc rádi, zdobíme ho totiž většinou skleněnými „drahokamy“, plstěnými soby a samozřejmě výrobky dětí, a barevným řetězem z papíru, který naše děti už zase vyrábějí.

Pojďme se prostě zamyslet nad smyslem toho všeho, důsledky od ekologie po otisk v duši našich dětí a pojďme si vytvořit ty nejšťastnější, nejosobitější a nejodvážnější stromečky, které zažijí ty nejhezčí chvíle.

Přidávám i pár tipů na obrázcích v textu, které jsme našla na www.digsdigs.com a další na pinterestu. http://www.pinterest.com/evaberankova75/christmas-time/

Přeji vám šťastné, skromné a láskyplné vánoce.

autor článku: Eva Beránková

 

 

1 Komentář

  • Simona

    Odpověď Odpovědět 30.3.2018

    Ty živé vánoční stromky v květináči jsou opravdu hezké, nicméně nic pro nás- často odjíždíme přes vánoce někam do tepla na dovolenou, takže bysme z něj stejně neměli tolik radosti- proto volíme umělý stromek. Minulý rok jsem koupila nový na https://www.my-hobby.cz/2613-umele-stromecky-vence a je opravdu bezvadný. Hlavně mě samotnou udivilo, že je prakticky k nerozeznání od živého vánočního stromku.

Napište komentář

* Povinné údaje