Věci, které milujeme

…. všechno to začalo tím, že jsem JE chtěla doma mít. Záviděla jsem kamarádkám porcelán po babičce, strašně se mi líbily krásné interiéry s moderními designovými doplňky, a vůbec rodinný stůl plný vzpomínek, emocí, krásy…… a potom jsem se rozhodla, že si JE pořídím … pomalu, ale přece.

IittalaChristmas2014IittalaXmas2_JPGPrvní rok jsem si koupila před vánocemi 6 dezertních talířků Rosenthal na Aukru, další rok dva porcelánové talíře zase na Aukru … A potom to přišlo, byla jsem v obchodě s designem a uviděla červenou kolekci Taika od Iittaly  – koupila jsem si dva hříšně drahé dezertní talíře a donesla je domů … dětem tenkrát bylo 4 a 7 – hned je chtěly používat a zde stálo rozhodnutí číslo jedna – MUSÍME je používat, protože jinak bych si připadala bláznivě, kupovat drahé věci jen na koukání.

Potom následovalo překvapení číslo jedna – k svátku (24.12. Eva) jsem od manžela dostala další 4 kousky, do té doby vypadal, že moje sběratelské pokusy ani nevnímá. A potom jsme jim propadli – dva hrníčky od Ježíška, pár mističek k narozeninám…. Kombinovala jsem s ubrusy ze sekáče, kousky z Ikea a z bazarů, měli jsme z toho doma obrovskou radost a stali se z nás závisláci na krásném stole.  A překvapení číslo dva: začalo se TO šířit !!! Nakazili jsme pár známých  a jiní zase inspirovali nás.

Teď vím, že mám doma věci, bez kterých bych nechtěla žít a plno dalších, kterých se klidně můžu zbavit. A taky vím, že když utrácím za ty z první skupiny, je to dobrá investice, protože tvoří duši našeho domova.

Minulý rok před vánocemi jsem s kamarádkou Terezou za obrovské podpory našich mužů otevřela obchod s věcmi, které jsme milovaly a stále milujeme. A jsme si víc než jisté, že  to není jen náš pocit. Přidaly jsme knížky, hry, papír a kožešiny a další a další přidáváme …. Teď máme velkou radost, že kromě našich dvou prodejních míst v Brně, vás můžeme pozvat do nově otevřeného e-shopu ARKI  

Takže vás co nejsrdečněji zveme do našeho světa, a nebojte se zkoušet, kombinovat a užívat si všemi smysly.

A nezapomeňte, že i velká cesta začíná malými krůčky …….

Eva a Tereza

Autor článku : Eva Beránková

Napište komentář

* Povinné údaje