Máte doma PELÍŠKY?

Já jich zatím moc nemám, zato na pinterestu jsem nastřádala už docela slušnou řádku inspirací.

PELÍŠKY nejsou záležitostí pouze dětskou, i my dospěláci si čas od času někam zalezeme a nechceme být rušeni.

Už to slovo mě uklidňuje. Jde o to, najít místo pro ušák, pro válecí pohovku a nebo klidně postavit rohovou postel do obytného prostoru.

Zapomeňte na klasické uspořádání – jídelní stůl, 4 židle, v obýváku dvojsed, trojsed a křeslo …. no to už můžeme nechat snad jen našim babičkám – i když ty byly možná mnohem chytřejší než my – kdo nemá babičku, která měla nebo má v kuchyni válendu, tak se mi ozvěte – předpokládám, že budete rarita!!!

Vzhledem k dnešnímu hektickému stylu života se zamýšlím nad hitparádou domácích pelíšků neboli míst, kde je nám dobře.

11pinterest

11pinterest

Jídelna je místem, kde trávíme docela dost času, a tak je fajn zamyslet se, jestli u jídla sedíme v pohodlných židlích u prostorného stolu nebo máme stůl přisunutý u zdi s nepohodlnými židlemi … na obrázku je ukázka toho, jak vypadá pelíšková varianta: polstrované židle s područkami, lavice s polštářky, která umožňuje posadit víc lidí než je počet členů rodiny, a taky si na ní můžete po obědě trochu odpočinout – zdroj www.pinterest.com

11_momodesignblogspotit

11_momodesignblogspotit

Obývací nebo spíš obytný prostor – například pro naši rodinu je to místo, kde se „válíme“. Večer, když splníme všechny povinnosti, si moc rádi lehneme na pohodlnou pohovku a třeba čteme nebo si pustíme pěkný film. Ale to už nesedíme na gauči, ale potřebujeme odpočívat, čerpat energii…. Krásný příklad jsem našla na www.momodesign.blogspot.it, sice vypadá trošku jako chalupa, ale já jsem velký propagátor toho, abychom si to doma vybavili přesně tak, jak je nám to příjemné. Není důvod, nechávat ty báječně odpočinkové kousky na chalupu, kde až tak moc času netrávíme, anebo ji vůbec nemáme.

11blogstzliymocom

11blogstzliymocom

Další je rohová pohovka s mnoha polštářky, která evidentně slouží jako „domácí kino“ – a ještě k tomu je určitě velice snadno dostupná. Barvy jsou uklidňující, polštářky můžete vyjádřit přesně svůj styl a já bych na ní klidně strávila celý víkend! Najdete na www.blog.stylizmo.com.

11designinspiration

11designinspiration

A o rohovém ráji s kobercem s vysokým vlasem a polštáři v podkrovním prostoru vás snad ani nemusím přesvědčovat. Tady bych snad jenom upozornila na krásnou barevnost – pokud váháte, jak natřít dřevo v interiéru, zapomeňte na oranžové tóny luxolu a inspirujte se třeba na tomto obrázku z www.designinspiration.com.

Doufám, že jsem vás nadchla a na vánoce už u vás doma bude pár pelíšků a budu se těšit na příště, až vám ukážu pár pelíšků v dětských pokojích.

Mějte krásný podzim

autor článku : Eva Beránková

1 Komentář

Napište komentář

* Povinné údaje