Naučme se kombinovat!

Milí přátelé,

než začnete, zapomeňte na barvy a materiály – ovšem jen na chvilku, ale na zásadní chvilku!

Než se pustíte do detailů, zkuste si sami nebo se svým oblíbeným architektem … doufám, že už skoro všichni nějakého máte…. projít seznam toho, co se vám líbí. Možná si vybíráte z předesignovaných katalogů, ale ve skrytu duše toužíte po křesle po babičce, nebo zařizujete nově obývák a vůbec se vám nechce rozloučit se s vaší starou pohodlnou pohovkou. A možná naopak toužíte po kouscích, na které prostě nemáte.

Co s tím?

Začátek přemýšlení o změně je moment, který vám může zachránit krásný a spokojený domov – představte si, že si můžete nechat starou pohovku a zároveň pořídit svůj vysněný kus nábytku …. jak? Tak, že je krásně zkombinujete.

7_3Já mám například doma křesla po babičce od sousedů – jsou to křesla z 50.- tých let minulého století od designera Halabaly a zachránila jsem je na poslední chvíli, kdy je můj soused odvážel na skládku. Máme je v moderním interiéru a čekají ještě na facelift od čalouníka. Kromě toho, že se na nich krásně sedí, fungují výborně s moderními kousky. Taky mám radost, že všechno v našem interiéru nestojí obrovskou sumu peněz a že mohu naopak zase pořídit nějaký dražší kousek.

A také si uvědomte, jakou vám to dá svobodu – můžete se toulat po romantických městech a hledat v bazarech, kombinovat s kousky z designových obchodů a prostě si to užívat. Z nervy drásajícího procesu všechno je stejně drahé, stejně barevné a dokonale sladěné se přeneste do nádherného procesu užíváme si to a ještě máme jedinečný interiér.

Kromě toho tato metoda umožňuje dělat úpravy postupně, pořizovat nové kousky čas od času a v neposlední řadě eliminuje nudu z již zavedeného interiéru.

Co rozhodně vyhodit?

Možná byste mohli začít tím, že vyhodíte to, co nechcete, aby vám doma zůstalo….

  • doporučuji kousky z dnes tak oblíbeného lamina (jediné lamino, které mi přijde v pořádku je jednobarevné – nejlépe bílé hladké – třeba na vestavných skříních)
  • sektorový nábytek z minulého režimu
  • skleněné stoly (proti gustu …. ale čtete si tady moje názory)
  • nepohodlná křesla
  • koženkové kousky
  • a celoplošné koberce kovral….

A co potom s poloprázdným bytem?

7_7via www.daniellawitte.blogspot.co.uk via www.blog.fieldborg.noNěco vám určitě zůstane, zajistěte si dostatek vestavných úložných prostorů, a začněte hledat to, co byste doma mít určitě měli:

velký jídelní stůl, nejlépe z masivu,

pohodlné židle, nejlépe s područkami, a klidně každou jinou,

praktickou kuchyni,

pohodlný gauč a nebo křesla…. můžete najít i nějakou krásnou látku na přečalounění vašich starých oblíbených kousků,

kvalitní postele,

pěkná světla,

něco na skladování / vystavení vašich věcí (knih, nádobí, trofejí….),

rodinnou galerii – já ji zatím chystám a můj muž strašně protestuje, ale myslím, že potom ji bude milovat…..

a taky třeba nějaký pěkný obraz, sochu, nebo to, co je podle mě nejkrásnější dekorace – užitné předměty – krásné talíře, sklenice, vázy, mísy atd….

a samozřejmě květiny.

A v průběhu toho všeho si zase vzpomeňte na barvy a materiály – a o těch příště.

autor článku: Eva Beránková

1 Komentář

Napište komentář

* Povinné údaje