Když bych si začátkem minulého století chtěla dát ušít šaty nebo vyrobit nový stůl, okamžitě bych věděla kam zajít. Protože práci a výrobky šikovného řemeslníka předcházela jeho pověst.

I dnes jsou pro mě osobní doporučení nejlepším vodítkem při jakémkoliv výběru, a proto je šířím dál.

Tady jsou má osobní doporučení výrobků a služeb, které jsem vyzkoušela, znám lidi, kteří za nimi stojí, a mám k jejich práci takovou důvěru, že je doporučuji všemi deseti.

Arki – věci, které milujeme

Je to e-shop s velkou poetikou, kouzlem a láskou ke krásným, smysluplným a hodnotným věcem. Arki je finský výraz pro obyčejný život ve smyslu "radujte se z chvilek strávených s dětmi, s přáteli u společného oběda či svačiny, udělejte si zábavu z každodenních činností". A přesně o tom je život – ten pravý, naplněný a barevný. Ať je to hrníček, stavebnice nebo knížka - věci z Arki vám připomenou důležitost takových chvil každý den.

M&T – český originál pro vaše dveře

Z původní malé firmičky, kterou zakládali v Novém Městě nad Metují dva bratři, se stala během 15 let firma, která je jedničkou v ČR v oboru dveřního a okenního kování. Co na nich nejvíce oceňuju, je skvělý design, kvalitní zpracování a dlouholetá funkčnost. Jejich výrobky jsou nadčasové, široce použitelné, krásné a řemeslně skvěle zvládnuté. Jednoduše radost se podívat a ještě větší při jejich používání.

Boca – specialista na podlahové krytiny

Na slovo vzatí odborníci, kteří dokážou s podlahami kouzla. V jejich sortimentu najdete materiály, které jsou kvalitní, neskutečně dlouho vydrží a přitom krásně vypadají. Víte, jak vypadá moderní PVC ? - zapomeňte na klasické linoleum. Co je to kaučuková podlaha? A designový zátěžový koberec? Určitě vás překvapí, jak úžasně vypadají. Dalším plusem je dokonalý servis a navazující služby.

Truhlářství Jelínek – dědictví kvalitního řemesla

Byly doby, kdy se řemeslo předávalo z otce na syna a s ním i všechny zkušenosti, zlepšováky a fortel. Pan Jelínek je jedním z těch, kteří toto dědictví od svého tatínka dostali. Musím říct, že s ním zachází s velkou úctou. Zpracování jeho realizací je dotažené do detailu, propracované a precizní a nese si odkaz poctivého řemesla. Jeho truhlárna se zabývá především zakázkovou výrobou nábytku. Myslím, že tuctovky by ho ani nebavily.

Novoretro – úžasné kousky z minulého století

Bylo, nebylo na jihu Moravy žil jeden mladík a ten měl rád staré věci, které nestárnou, ale zachovávají si své kouzlo a odolávají zubu času. Časem se z jeho zájmu stala sběratelská vášeň, a když nebylo kam ty krásné kousky dát, začal je nabízet dál. Novoretro je o originálním nábytku, o starých věcech s příběhem v moderním kabátě, o recyklaci a udržitelnosti. Věřte mi, tyhle věci si zamilujete.

La Svit - tradice českého sklářství

Nenechte se mýlit. Tahle firma staví na tisícileté tradici českého sklářství, ale rozvíjí jí dál. Jejich svítidla zdobí nejpřednější hotely, showroomy a kanceláře všude po světě, ale najdete je i v domácnostech.   Miluju jejich nadčasový design, čistotu a průzračnost materiálů, lehkost, se kterou se vznáší v prostoru. Mít takové světlo nad jídelním stolem, připadám si jako v pohádce každý den. Je to esence umění a kvalitního řemesla.

Montesara – partner pro váš interiér

Proč by měl být interiérový designer partner? Protože klient je na prvním místě. Jeho životní styl, zájmy, jeho sny a tužby, jeho priority - to jsou hodnoty, kterým je nutné naslouchat. Proto Šárčiny realizace dýchají opravdovostí, jsou bezpečným přístavem a inspirativním zázemím. Nejsou to sterilní interiéry k nafocení pro lifestylový časopis. Tady pulsuje život, píšou se domácí úkoly, tady se vaří a hraje človeče nezlob se. Takhle vypadá domov.

A1 architects – přirozená architektura

Mají dar najít krásu a jedinečnost v maličkostech, povýšit na první pohled nepodstatné detaily na novou úroveň, vdechnout život zdánlivě obyčejným věcem a udělat z nich výjimečné. Jejich práce ve mně probouzí vzpomínky, vypráví mi příběh o světě, kde je vše, jak má být, přesně na svém místě. Není mnoho architektonických ateliérů, které by mě chytly u srdce. Ale tohle je jeden z nich.

Homeforexchange – vypůjčený domov

Díky výměnám domů zažíváme ty nejlepší dovolené, které si jen dokážeme představit. Tak trochu dobrodružné, tak trochu překvapivé, každopádně mimořádně zajímavé a obohacující. Ta možnost, že jsme alespoň částečně součástí běžného života prázdninové destinace a ne pouhou hotelovou naplaveninou, přináší své jedinečné výhody. Varování: pokud vás tento způsob ubytování na dovolené chytne, není cesty zpátky.

 

Dveře Hekjkrlík - poctivě a s kumštem

Byla to tak trochu sázka do loterie a ve výsledku milé překvapení. 100% odvedená práce, bez klasických vytáček, že něco „nejde udělat“ nebo „ se to tak nedělá“. Ferda mravenec, práce všeho druhu – v oboru interiérových dveří zaručeně. Jen je potřeba zajet si do Žamberka osobně, promluvit si s mistrem řemesla a domluvit se na detailech. To víte, stará škola.

Martin Perlík – 100 tipů při rekonstrukci

Vím, že Martin je odborníkem na svém místě. Rekonstrukce domů jsou jeho specializací a je v tom vážně dobrý. S jeho pomocí nikdy nekoupíte zajíce v pytli. Já si na něm nejvíc cením jeho lidského přístupu, vize udržitelnosti starších nemovitostí a citlivé návaznosti na odkaz předchozích generací. V jeho realizacích nejde jen o změny dispozic, zateplení a nové omítky – výsledný dům je účelný, praktický a navíc si zachová svou poetiku.

LAVMI – chceme ozdobit každý den

České tapety – kvalitní, krásné, neotřelé, svěží a výjimečné. Design je dílem typografky a geometrické vzory se chovají jako vyskládaná písmena na čistém papíře. Přidejte si k tomu zřejmou inspiraci skandinávským designem a výsledku neodoláte. Každý den se kochám pohledem na svou stěnu s lístky v zelené a okrové. A jejich polštáře, tašky, ubrusy nebo svítidla? Ty jsou pomyslnou třešničkou na dortu.