Stavba online 0.díl – Kdo jsme a co děláme

Tímto článkem zahajuji novou sérii, která bude dokumentovat stavbu rodinného domu od prvního kopnutí do země až k nastěhování jeho obyvatel.

Když jsem měla v rukou koncem března konečně povolení stavby ( tentokrát to nebylo vůbec na pohodu – částečně jsem příběh našeho přetahování s úředníky popsala už dříve), slíbila jsem si, že tentokrát budu systematická a všechno pečlivě zdokumentuju. Nafotím postup prací na stavbě, tak abych měla kompletní dokumentaci, která se může hodit ( osvědčilo se z předchozích realizací).

A zároveň mě napadlo, že by bylo fajn, udělat z té mé dokumentace sérii článků publikovaných tady na Bydlení v kostce.

Ten, kdo se chystá stavět svépomocí, uvidí, jak dům vzniká, jak na sebe jednotlivé práce navazují a podělím se také o praktické tipy ohledně materiálů a technologií.

A ti, kterým bude dům stavět dodavatelská firma, získají představu, co stavba obnáší a budou lépe vybaveni na případnou kontrolu kvality práce dodavatele.

Kdo jsme:

Rodinná developerská firma – rodinná napsáno velkým písmem, developerská malým –nepředstavujte si žádný velký holding – to slovo jen vystihuje, jak pracujeme. Najdeme pozemek ideálně ve starší zástavbě, vymyslíme projekt a pak ho realizujeme až do posledních detailů a nakonec nabídneme zákazníkům ( tím se vlastně lišíme od běžné praxe – nevybíráme zálohy na základě vizualizací, prodáváme až hotový dům, kompletně dokončený) – realizujeme stavby rodinných domů v měřítku, které je také rodinné – ročně 1-2 domy.

Náš rodinný tým:

Já, Monika Kořínková – hlavní organizátor, projektový a interiérový stratég a ženský element v firmě

můj muž Vítězslav Kořínek – architekt, designer, všeuměl se zlatýma rukama, vrchní organizátor stavby a stavební dozor

jeho tatínek Milan Kořínek – profesí původně elektrikář, díky životním zkušenostem příležitostný zedník, malíř, natěrač, tesař, instalatér a sádrokartonář.

Co a jak stavíme:

Rodinné domy, sakumprásk od začátku až do konce. Žádné polotovary nebo hrubé stavby k dokončení. Prodáváme hotové dílo připravené k nastěhování, včetně podlah, výmalby, obkladů, kuchyňské linky a venkovních úprav. Co si naši klienti kupují, to nejprve naživo vidí.

Stavíme s důrazem na kvalitu, nízkoenergetickou náročnost a příjemný design. Dbáme na správné situování domu vůči světovým stranám, funkční uspořádání dispozice, minimalizaci komunikačních prostor a smysluplné využití místností. Projekty domů vznikají v souladu s principy popsanými v eBooku Nejlepší dům na světě.

Tady je pár obrázků z předchozích realizací.

 

A co budeme stavět nyní?

Tak to už v příštím článku, kde vás seznámím s projektem a podrobně popíšu, proč je dům zrovna takový jaký je a co jeho podobu ovlivnilo.

autor článku: Monika Kořínková

Napište komentář

* Povinné údaje