Proměna vstupu pomocí Feng-shui

Letos jsme se konečně pustili do kompletních dokončovacích prací okolo našeho rodinného domu. Naučila jsem se nekašlat na sebe a své potřeby a neupřednostňovat požadavky jiných před těmi svými, ale  tento rok na jaře jsem si uvědomila, že co se týče našeho domu, tak tam mám ještě velké rezervy. Stavíme domy pro jiné lidi, dokončujeme s pečlivostí veškeré detaily a na tom našem už několik  roků nemáme dokončeno pár věcí, které každý den vidíme jako připomínku toho, že bychom s tím už něco dělat měli.

Kosmetické záležitosti –  dům je funkční, zbytek se časem doladí, říkala jsem si.

Čas  však letí,  až jsem  zjistila, že všechny ty nedodělky mi začínají ubírat energii a hlasitě volají po tom, abych  je přestala přehlížet.  Konečně jsme tedy dokončili drobné detaily uvnitř domu, postavili dřevěnou terasu ( komické, že náš syn nepřestal používat název paleta, tak vžitý za předchozích několik let, kdy jsme výškový rozdíl terénu zahrady a balkonových dveří na terasu překonávali díky schůdku ze dvou  dřevěných palet) a  také začali s úpravami okolo vstupu do domu.

Požádala jsem svou kamarádku a lektorku  Feng shui Zuzku Michálikovou o konzultaci. Vstup do domu považuji za obzvlášť důležité místo, a proto jsem nic nechtěla ponechat náhodě.  Poslala jsem Zuzce fotografie nedokončeného vstupu a pak se nestačila divit, když mi přišla zpátky její odpověď, kterou jsme ještě telefonicky upřesňovaly a diskutovaly.  Je fajn mít na věci i jiný náhled než pouze ten svůj.  Uvědomila jsem si, jak se mohou promítat „nedokonalosti“ našeho domu  v mém životě, jak je možné si s nimi poradit a získat tak harmoničtější bydlení a pozvat  více energie do svého domu a svého života.

Ráda bych se o úpravy, které nám Zuzka navrhla, podělila i v tomto článku. Věřím, že mohou být užitečné nejen mně, ale i komukoliv z vás, kteří už svůj dům máte nebo se ho chystáte pořídit. Skvělá jsou také Zuzčina výuková videa.  Jedno z nich se právě vstupu do rodinného domu věnuje.

Zuzce jsem zaslala 2 fotografie vstupu:

  1. Pohled od branky směrem na severní fasádu domu se vstupními dveřmi
  2. Pohled od severovýchodu, ve kterém je patrná i hloubka vstupu a orientace vůči ostatním prostorám v domě

Úmyslně jsem neuklízela, nechala jsem u schodů i  skomírající javor v květináči, který se tu vzpamatovával poté, co ho na jižní straně nemilosrdně sežehlo horké letní slunce. Nečekala jsem ani, až bude  opraven spodek vstupních dveří, namontováno světlo nade dveřmi a osázen truhlík. Chtěla jsem Zuzku tak trochu otestovat, jestli jí něco náhodou neunikne.

Neuniklo, naopak!

Všimla si všeho a ještě více………..   Jak tedy náš vstup dopadl?

vstup.1Avstup.1B

 

1. prázdný prostor pod schody vyvolává nejistotu

 – doporučení : zakrýt díru pod schody pro dodání pocitu jistoty a stability rodiny

 2. vstup poskytuje pouze malý rozhled a zužuje prostor pro přijímání příležitostí do života ( vliv šedé zdi na jedné straně), zároveň vyjadřuje odtažení se od rodinného života, protože je barierou ke všem obytným plochám v domě

doporučení: zeď ozdobit něčím, co je pro nás krásné a co zaujme pozornost

 3. Prosklené dveře, které snižují pocit bezpečí

 – doporučení: snad jen je vyměnit

 4. Květináč blokuje přístup energie přímo do dveří

 – doporučení: přesunout na opačnou stranu schůdku, kde alespoň udělá malou oporu a vyrovná šedou zeď – ideálně sem umístit vyšší rostlinu, max. však 1m, která zajistí dostatečnou oporu vchodu a schodišti

 5. Oloupaná barva ve spodní části dveří přitahuje stejně nedokončenou energii, která může způsobovat, že obyvatelé stejně tak dodělají věci v životě jen napůl

doporučení: opravit, dokončit.

 6. Prázdný otvor na rohožku v prvním schodu opět vyjadřující nejistotu

 – doporučení: doplnit výraznou, zajímavou rohožkou/ škrabákem

 7. Chybějící osvětlení nade dveřmi

doporučení: doplnit světlem a hodně svítit. Světlo přiláká energii do domu a obyvatelům v něm

 8. Listí na schodišti, uschlá květina, prázdný truhlík . Lidé ani energie nemají pocit, že jsou vítáni – je za těmi dveřmi vůbec někdo?

doporučení: uklidit, osázet truhlík rostlinami, které jsou zajímavé a pěkné i v zimě

Červená barva dveří pomáhá svou výrazností a jasností překlenout omezení, která způsob postavení vchodu způsobuje. Sice není na severní stranu zrovna barvou ideální, ale říkám si, že výjimka může potvrzovat pravidlo a tak  u červené zůstanu.

Není toho málo. Okamžitě se pouštím do změn, které mi dodají více jistoty, energie a lehkosti do života.  Díky Zuzko za tvůj čas, za tvá báječná videa  a  těším se zase příště!

autor článku : Monika Kořínková

Napište komentář

* Povinné údaje