Prázdninová otázka na závěr léta

Jakou zemi byste si vybrali jako svůj druhý domov?

 

Monika: Nejspíš Itálii – severní. Miluju Dolomity, severoitalská jezera i přímořská městečka. A taky vstřícnost a usměvavost zdejších obyvatel. Pokaždé se tu cítím jako doma.

Eva:  Doufám, že si nikdy druhý domov hledat nebudu muset …

Když jsem ještě studovala, byla jsem na stáži ve Skotsku, a vždycky jsem tvrdila, že tam bych mohla žít. Teď si myslím, že bych rozhodně chtěla být nablízku svojí rodině,ale kdyby nebylo zbytí, asi bych hledala někde v teplých krajích.

Miloslav:  Žádnou, líbí se mi naše zem a její roční období.

Linda: Prázdninová otázka…..kde je moře a sem tam slunce…. od dětství toužím po Kanadě, později k tomu přibyla Austrálie….ale co se týká kombinace ekonomiky a životního prostředí a přírody, tak si umím klidně představit i některý severský stát v Evropě jako je Norsko, Švédsko či Dánsko…

Martin: Určitě jižní Itálii. Miluji italské jídlo, café, deserty. U nás mi chybí moře a pozitivně naladění lidé, proto Itálie.

Zuzana: Já určitě některou Asijskou zemi u moře. Moře je pro hodně z nás takovým snem, kde mít chaloupku. Ale hlavním důvodem je život lidí v těchto krajinách. Je to o hodně jiné jak zde. Člověk tam opravdu musí žít vědomě a až tam si uvědomíme v jak bezpečném životě žijeme zde v Evropě. Žádní hadi, pavouci a jiná jedovatá zvířata – za odměnu za bezpečí beton. Možná tam uvidíte spoustu bídy a lidi co celý den sedí před „chaloupkou“ a nepracují a ani nedostanou sociální dávky. Přežijí, protože džungle za jejich domem jim dá spoustu jídla. U nás sice se stát „postará“, ale vše musíme koupit. Od nájmu až po rohlík. A to jsou opravdu rozdíly, které když máme možnost si vědomě prožít, nás posouvají hluboko dál v našich životech. Člověk v těchto extrémech bezpečí vs. života v real nature má možnost poznat sám sebe.

Vítězslav: Pravděpodobně by zvítězila Skandinávie, nejspíš Švédsko. Dokážu si představit nějaké příjemné městečko na břehu moře, ve volném čase rybařit a provozovat nordic walking.

Napište komentář

* Povinné údaje