V Kataru roste sportovní hala pro Mistrovství světa ve fotbale z českého technického kamene

Stále slyším, že je málo kvalitních řemeslníků, málo odborníků, kteří umějí vzít za práci, tak aby byla hotová včas, precizně a dotažená do detailu. Uznávám, že najít ty pravé, je někdy doopravdy fuška a trvá to. Ale jsou. A jsou tací, kteří přesahují daleko hranice naší země a slaví velké úspěchy v zahraničí. Ať je to v oblasti módy, sklářství, optického skla nebo na poli stavebním.

Ve státě Katar, nacházejícím se v jihozápadní části Perského zálivu se bude v roce 2022 konat Mistrovství světa ve fotbale. Už nyní začíná růst víceúčelová sportovní hala Lusail Sports Arena, kde se bude za necelých 8 let hrát. A česká firma Technistone® pro tento komplex dodává desky z technického kamene.

vizualizace _LSA1Hlavní sál, kde se budou odehrávat důležité turnaje, má mít kapacitu 15 300 diváků. Celkové rozměry by měly činit 45 000 m2 a zastavěná plocha bude zabírat 130 metrů. Plášť budovy bude tvořen barevnými tabulemi ze skla. Zvoleny byly velmi osobité barvy, které mají charakterizovat typické prvky Kataru. Světle béžová barva bude symbolizovat písek katarských pouští, leskle perleťová barva bude znázorňovat bohatství Kataru a kombinace barev modrých a zelených odstínů má symbolizovat mořskou vodu, jež stát Katar obklopuje.

vizualizace _LSA2Celý areál byl projektován tak, aby co nejvíce splňoval představy o pohodlí. Snahou bylo vytvořit takové prostředí, ve kterém by se cítili dobře nejen diváci, ale také sportovci. Budova bude obklopena masivní krajinou o rozloze 350 000 m2, která bude osázena stromy, jež budou poskytovat v poušti tolik cenný stín.

V Perském zálivu se nešetří a tak i zde budou použity kvalitní materiály. Jedním z nich je již zmiňovaný technický kámen firmy Technistone®, ze kterého jsou realizovány jak ochozy, tak schodiště.

Znáte technický kámen?

Technický kámen je úžasný materiál. Je extrémně odolný díky vysokému obsahu čistého křemene. Na stupnici tvrdosti podle F. Mohse, kde nejvyšší hodnoty 10 dosahuje diamant, dosahuje Technistone® z dostupných materiálů nejvyšší hodnoty 7. Díky takto vysoké odolnosti je tento materiál vhodný pro použití jak v interiérech, tak v exteriérech ve ztížených podmínkách prostředí.

Další důležitou vlastností je téměř nulová nasákavost. Nasákavost určuje, kolik procent tekutiny materiál absorbuje. Čím nižší je hodnota nasákavosti, tím více je materiál odolný proti trvanlivým skvrnám a zašpinění povrchu, a tím pádem odolný proti růstu bakterií na jeho povrchu. Minimální nasákavost tedy umožňuje zároveň snadnou údržbu a stálý/nenarušený vzhled výrobku po mnoho let.

Proto je skvělým materiálem i v rodinném bydlení, především v koupelnách a kuchyních na obklady a pracovní desky. Využít se dá ale i na výrobu stolů, pultů, barů, fasád, parapetů, květináčů, dekorací a spoustu dalších prvků domácnosti. Technický kámen není nudný, je osobitý a elegantní.

vizualizace _LSA3Je dobré, když naše firmy vyrážejí do světa a jsou úspěšné. A je dobré, když je tady u nás doma oceníme a podpoříme. Je dobré připomínat si, že tak úspěšný může být kdokoliv z nás, když budeme odvádět 100% práci a vzájemně se podporovat. Protože úspěch jednoho mnohdy znamená úspěch všech okolo.

Proto přeji hradeckým, ať jim jde práce od ruky a těším se na jejich další  úspěchy.

 autor článku : Monika Kořínková

Napište komentář

* Povinné údaje