Přírodní koupací jezírko – voda plná energie a života

„Bazén nebo koupací jezírko?“  kladete si možná otázku.

Rozhodnutí není tak složité, jak se na první pohled zdá.

Pokud patříte k milovníkům chemicky ošetřené vody – na přírodní koupací jezírko můžete zapomenout. Jestli ale dáváte přednost vodě, která voní, je čistá a živá – je koupací jezírko, nebo-li biotop, tou správnou volbou.

4.1 6.1

Voda spolu s rostlinami, kameny a dalšími prvky, vytváří v zahradě harmonické prostředí, které působí příznivě na naše smysly, podporuje fantazii a má blahodárné účinky na naše zdraví.

Stavbou koupacího jezírka obohatíte zahradu o nový, přirozený a zdravý kus přírody a získáte prostor k aktivní relaxaci a meditaci po celý rok.

V létě budete jezírko užívat ke koupání, v zimě k bruslení a mezi tím se budete jen tak kochat, těšit se a pozorovat přírodní úkazy a milá překvapení, které jezírko jistě připraví.

1.1 2.1

 …………………………………………………………………..

Hlavní výhody biotopu :

  • voda je průzračně čistá, bez chemikálií a voní
  • získáte upravenou přírodní část zahrady, kterou můžeme celoročně užívat
  • přírodní koupací jezírko obohatí požitkem pozorovat vodní i pobřežní vegetaci včetně rozmanitých živočichů
  • komáři se v jezírku nevyskytují, jsou odloveni svými přirozenými nepřáteli v regenerační zóně (vodoměrky, larvy vážek)
  • údržba jezírka se pro milovníky přírody stává zážitkem a odpočinkovou aktivitou
  • v regenerační zóně se často usídlí žáby – pro některé hluk, pro jiné lék a hudba přírody
  • radost z koupání ve vlastní zahradě skvěle nahradí malou dovolenou

 …………………………………………………………………..

3.1Díky koupacímu jezírku se zahrada a okolí domu může změnit k nepoznání. Vhodným typem jezírka, který bude ladit s architekturou domu, zahradou i okolním prostředím je možné vytvořit jedinečný, funkční a atraktivní celek odpovídající osobnosti a životnímu stylu.

Možnosti jsou opravdu nepřeberné a nové technologie (Living-Pool) nabízí širokou škálu koupacích jezírek od těch nejpřírodnějších – připomínající více rybník, až po takové, které mohou vypadat spíše jako bazén.

Ale ať už si zvolíte jakýkoliv typ a tvar biotopu, vždy budou mít jedno společné : voda je zde ošetřována pouze přírodní cestou.

Autor článku : Zahrada Olomouc

Napište komentář

* Povinné údaje