Otvírat dovnitř nebo ven? Co je lepší?

Rekonstruujeme chalupu a narazili jsme na dilema ohledně vchodových dveří. Původní dveře se otevírají ven, ale myslím, že dnes se vyrábějí snad už jen dveře otevírané dovnitř. Je lepší otvírat vchodové dveře ven nebo dovnitř?

Monika: Vchodové dveře se vyrábějí otvíratelné dovnitř i ven. Z hlediska funkčnosti zvažte, zda je vnitřní prostor dostatečně velký, tak aby vchodové dveře nepřekážely v pohybu, případně neblokovaly interiérové dveře vedoucí dál do domu. Pokud máte uvnitř dostatek místa, zvolila bych ty, co se otevírají dovnitř. Je mi příjemnější, když nemusím při vcházení do domu couvat.

Eva: Chalupu bych rekonstruovala vždycky citlivě a co nejvíc v původním duchu – tj. pokud by to šlo, nechala bych dveře původní. Pokud ne a musela bych je vyměnit, tak bych si zodpověděla pár otázek, aby to bylo opravdu správně:

  1. detail otvírání ven nebo dovnitř není stejný – bude to stále vzhledově správně?
  2. mám nade dveřmi střechu? tj. pokud mi tam nenapadne sníh a já nebudu mít problém s otevřením dveří, mohu stále uvažovat o otvírání ven.
  3. jak mi to bude ovlivňovat dispozici? Nebudou dveře otvíravé dovnitř někde překážet?

 A teď už jenom držím pěsti, aby se to povedlo.

Miloslav: Vchodové dveře je lepší otvírat ven i z důvodu požární bezpečnosti.

Linda: Přemýšlela jsem, zda je nějaké pravidlo pro otvírání dveří, neboť si myslím, že je možné pořídit obě možnosti otvírání a že vlastně záleží hlavně na prostoru, kam se otvírají a na vlastním pocitu.

Dveře by se především měly otevírat tak, abyste při vstupu do místnosti viděli její větší část. Mně osobně jsou příjemnější dveře otvíratelné ven do venkovního prostoru.

Martin:  Tak nad tím jsem nikdy nepřemýšlel.

Zuzana: Vchodové dveře je vždy dobré otevírat dovnitř. Energie do našich domovů a životů přichází právě těmito dveřmi. Pokud se dveře otevírají dovnitř , energie pěkně vpluje do našeho života. Pokud je otevíráte ven, tak stejně jako vy sami musíte udělat krok zpátky, tak tím bráníte vysokému procentu životodární a tvořivé energie, aby vstoupila k vám. A pak začínají strádat naše vztahy, přátelé a i hojnost.

Vítězslav:  Záleží čistě na Vás. Vyrábějí se obě varianty.

Napište komentář

* Povinné údaje