Nejlepší dům na světě…….je ten můj

Skutečně si to myslím. Mám svůj dům moc ráda a těší mě život v něm. Náš dům totiž žije – žije naším tempem, našimi zájmy, křikem našich dětí a jejich smíchem. Přizpůsobuje se našim momentálním potřebám a následuje naše požadavky.

Přesto přese všechno, k němu pár výhrad mám.

dum_2Když jsem se před více než 10 lety pouštěla do plánování a stavby našeho domu, byla jsem na začátku cesty, kterou jsem nikdy nešla. Byl to pro mě velký krok do neznáma, ale věřila jsem, že ho zvládnu. Říkala jsem si : “Kéž bych si mohla nějaký dům nejdřív vyzkoušet postavit a získala tak zkušenosti“.

Bylo to pro mě poprvé, stejně tak jako pro většinu stavebníků, kteří se do pořízení vlastního domu pouští. A právě díky nedostatku zkušeností jsem udělala pár chyb, něco nedomyslela a něco podcenila.

Zjistila jsem to, až poté, co jsme se do domu nastěhovali a to už bylo bohužel pozdě. Nedostatek zkušeností, vhledu a znalostí ohledně výběru projektu domu se po pár měsících užívání projevil.

Zkušenosti jsem získala, ale až v dalších letech při práci v naší rodinné developerské firmě. Stavěli jsme další rodinné domy a s každou stavbou jsem byla bohatší o nové poznatky a postřehy z praxe.

Dnes si představuji, jaké by to bylo, kdybych do stavby svého domu šla s tím, co nyní vím a znám. Jsem si jistá, že bych si ušetřila hodně obav, starostí, času a peněz.

V situaci, ve které jsem byla já před deseti lety, stojí každý den noví a noví stavebníci a hledají dostupné informace, které by jim v pořízení bydlení pomohly. Věřím, že jim mohou pomoci i mé zkušenosti.

paperbacklandscape (8)Proto jsem napsala eBook „Nejlepší dům na světě“. Je užitečným pomocníkem při výběru projektu i pozemku ke stavbě domu. Vměstnala jsem do něj to, co považuji za podstatné při výběru katalogového projektu a seznamuji stavebníky s tím, jakým způsobem pracují architekti a projektanti. Jakými pravidly se při projektování řídí a jakým pravidlům by měl vyhovovat i katalogový projekt. Sdílím své postřehy a tipy, které jsou užitečné při plánování bydlení.

Letos probíhá další z našich výstaveb, kterou můžete sledovat online přímo tady na blogu. Hned v jednom z prvních článků se věnuju projektu domu a podrobně popisuju, proč je právě takový jaký je, jaké principy jsme při jeho projektování využili a s jakými omezeními se musel vypořádat. Těším se u Stavby online naviděnou.

 autor článku: Monika Kořínková

 

Napište komentář

* Povinné údaje