Místo pro nové věci, nový život, nového partnera nebo novou práci

Představte si váš byt. A představte si, že váš byt je jako vaše tělo a vchodové dveře jsou ústa, kterými stále nosíme nové věci dovnitř. Jak dlouho? Kolik let už vnášíme jeden kus za druhým a kdy naposledy jsme něco kromě odpadkového koše vynesli? A teď si představte, že by VÁS nikdo stejnou dobu nepustil na toaletu. Jak byste se cítili? Hm, přesně tak se cítí váš byt.

Projděte celý byt a vyházejte všechny nepotřebné věci.

Když mne moji učitelé před lety postavili před tento úkol, říkala jsem si, že žádný problém. Bydlela jsem ve svém bytě jen pár měsíců, co se mi tam tak mohlo nahromadit? Věříte, že jsem se nestihla divit, když byl najednou plný kontejner? (a ne jeden)

Začněte ve skříni. My ženy vždy tvrdíme, že nemáme co nosit a naši chlapi nevěřícně kroutí hlavou nad našimi přeplněnými skříněmi. Jenomže my máme pravdu, jenom ji ukázat mužům. Když teď otevřete skříň a podíváte se do ní jako by byla někoho jiného, asi budete mít stejný názor jako váš muž 🙂

Použijme léty ověřenou tzv. „kolíčkovou metodu“. Vezměte si košík s kolíčky a na každou věc, kterou jste neměli rok, dejte jeden kolíček. Dva roky, dva kolíčky. Zakrátko kolíčky dojdou a vy máte dvě možnosti. Buď „okolíčkované“ věci vyhodíte a pokračujete (kolíčky dáte z věcí dolů) nebo jdete koupit další kolíčky. Já vím, z vlastní zkušenosti, že to co jste neoblékli rok, už neoblečete nikdy. Pokud je vám věcí doopravdy líto, začnete v prvním kole vyhazovat „vícekolíčkové“ věci. Je pravda, že i mně bylo líto všechno vyhodit, protože mnohé věci z  byly nové. Pozvala jsem kamarádky a nechala je vybrat si oblečení, které se jim líbí a zbytek šel z domu ven.

Je načase se zamyslet, co všechno doopravdy potřebujete a používáte. Pomalu projděte byt a všechny nepoužívané, z místa na místo překládané věci buď někomu věnujte  nebo se jich jednoduše zbavte.

Vím, že vás čeká těžký úkol. Znám všechna úskalí a chvíle, kdy každou z věcí držíte v ruce a se  smutným pohledem přemýšlíte, jestli i toto patří do kategorie, která má jít do popelnice. Proto vás prosím, nedělejte nic násilím. Pokud vás Feng Shui zaujme a začnete s ním doopravdy žít, tak se tento rituál stane přirozeně vaší každodenní součástí. Říká se, že pomalu dále dojdeš. Když zjistíte, že se vám po tomto uklízecím „trápení“ lépe dýchá nejen v bytě, ale i v životě, začnete to dělat s radostí.

Uvolníte množství místa pro příchod nových věcí a možností do vašeho života. A časem naučíte své přátele a kamarády, že jako dárek oceníte místo různých sošek, váziček a podobných drobností, raději „spotřební“ věci.

Všem vám budu držet palečky při tomto prvním krůčku. I když na to nevypadá, je nejdůležitější ze všech. Když bude ve vašem bytě a životě „energeticky“ místo, pak všechny přesuny nábytku, změny barev, bude doopravdy možné vidět na vašem životě.

autor článku : Zuzana Micháliková

Napište komentář

* Povinné údaje