Když želva předhoní zajíce

Dnešní článek je o tom, na čem jsem s přestávkami v předchozím roce pracovala. A v tom letošním dokončila. A také malým zamyšlením nad tím, co je důležité, abychom dosáhli toho, co si vytyčíme a nevzdali se v půli cesty.

Znáte Ezopovu bajku o želvě a zajíci?

Želva a zajíc se dohadovali, kdo z nich je rychlejší. Rozhodli se, že se poměří v závodě, domluvili si čas a místo a vyběhli.
Zajíc spoléhal na svou rychlost, považoval závod za vyhraný, lehl si vedle cesty a zdříml si.  Želva vytrvale běžela, předběhla spícího zajíce a nakonec závod vyhrála.

 Proč vám tu starou bajku připomínám ? Co má společného se mnou a s bydlením?

Jeden takový závod jsem vyhrála.

Sama nad sebou – při psaní eBooku Nejlepší dům na světě.

paperbacklandscape (8)
Ano, skutečně jsem si připadala jako ta želva z bajky.

Do práce na eBooku Nejlepší dům na světě jsem se pustila v létě loňského roku.  Pracovala jsem na něm celých 9 měsíců,  pomalu přidávala kapitolu za kapitolou a eBook rostl. A pár týdnů před narozením mého syna jsem svou knížku  dokončila.

Pomalu, ale s jistotou jsem se sunula k svému cíli. Někdy to bylo opravdu těžké, protože tempo se mi zdálo tak pomalé, že jsem se bála, že do toho cíle snad ani nemohu dojít. S vytrvalostí jsem pokračovala a nevzdala se. Krok za krokem se mi to nakonec podařilo.

A tak dávám Ezopovi za pravdu, že není důležitý rychlý start,  ale vytrvalost, zaměření na cíl a akční kroky, které mě k němu postupně přivedou.

Na začátku závodu není vidět cílová páska, je vidět jen první zatáčku a za ní zase další. Ale s  každou proběhnutou zatáčkou se cíl přibližuje.

Je fajn, když člověk neběží úplně sám. Je dobré mít po ruce zkušenosti někoho, kdo už takový závod vyhrál.

 Pro mě takovým člověkem byla Stáňa Mrázková a její eBook – Jak napsat eBook za 14 dní. Ve světle toho, jak násobně více času jsem potřebovala k napsání toho mého eBooku, mi název přijde lehce ironický.

Ale co Stáně nezapomenu a za co jsem ji nesmírně vděčná, je fakt, že její eBook mi byl důležitým pomocníkem k tomu, abych v práci na své knížce pokračovala a dotáhla ji do konce.  Stánin eBook mi vždy pomohl navázat na předchozí práci a rekapitulovat, co jsem již napsala a co mi ještě zbývá.  Je skvělou příručkou pro každého, kdo se do psaní vlastní knížky pustí.

Díky Stáňo!

Uvědomila jsem si a připomněla jednu důležitou věc, stokrát obehranou a dokola citovanou.

 „Úspěch se nerodí přes noc“

 Nikdo nikdy ničeho nedosáhl jen tak, lusknutím prstů. Za vším je vždy tvrdá práce a ten kdo nevytrvá, ten úspěchu nedosáhne. Edison udělal stovky pokusů, než přišel na to pravé vlákno, které jeho žárovku rozsvítilo.

Nevzdávejte se.  Zatněte zuby a jděte dál.  Pokaždé, když se něco nepovede, zvyšujete svou pravděpodobnost, že příště to už vyjde. Je škoda skončit před poslední zatáčkou. Věřte tomu, že ta zatáčka, kterou právě před sebou vidíte, je ta poslední.

 A když nebude ? Nevadí. Bude to ta další !

autor článku : Monika Kořínková

Napište komentář

* Povinné údaje