Každý domov má svou energii

V jednom z minulých článků jsem se zamýšlela nad tím, jakým způsobem vnímáme svůj domov. Hrad byl o pasivnější energii a přístav o aktivnější.  Energie domova jsou opravdu fascinující a ráda s nimi pracuji. Jsou jednoduše dokonalé ve své pravdivosti a opravdovosti.

http://www.pinterest.com/pin/367254544587416723/

Každý byt nebo dům má určitý náboj. Někdo je na jeho zavnímání hodně citlivý, na jiného vědomě příliš nepůsobí. Vždy když přijdu k někomu domů, doslova nasosnu atmosféru, kterou daný domov má.  Někde se cítím uvolněně, jinde plná života, u někoho v bezpečí a u jiného noblesně.

A zároveň vnímám, jestli je energie, kterou daný domov vysílá stejná s vnitřní energií člověka, který v tomto domě/bytě žije.  Ono totiž, být v souladu se svým domovem není zas až tak samozřejmé a přitom je to nejlepší věc, kterou pro sebe můžeme v rámci domova udělat. Naladění interiéru ( i exteriéru) domova na stejnou vlnu, dokáže posílit naše jedinečné schopnosti a podpořit naše silné stránky.

http://www.pinterest.com/pin/367254544587415480/

Že na to nevěříte?

Nedávno jsem měla konzultaci s jednou skvělou ženou. Jejím výsledkem bylo poznání, že její domov  vyzařuje energii její maminky a ne jí samé.  Nejdřív se tomu bránila a bylo pro ni velmi těžké přiznat si, že převzala vzorce od své maminky, ale nakonec přišel ten AHA moment a všechno bylo jinak.  Úplně roztála a začala vidět naprosto jasně, co ji doma brzdí a co podporuje. Našla v sobě svou primární energii ( se kterou se mimochodem už rodíme a máme ji danou do vínku), kterou si v průběhu života obalila dalšími vrstvami díky vlivu společnosti, lidí okolo sebe, názorů ostatních.

Tu primární energii v sobě máme všichni, je zdrojem, který kolikrát nevyužíváme plně a to je velká škoda.  Protože když víme, jaká je ta naše, pak můžeme ladit i své prostředí tak, aby nás podporovalo.

Náš domov je prostorem, kde máme 100% vliv

http://www.pinterest.com/pin/367254544587589901/

Je jen na nás, jakými věcmi se obklopíme, jak se doma budeme cítit a co v nás náš domov bude posilovat.  S energiemi se dá pracovat cíleně a mnohdy to nevědomky děláme :

–          v období života, kdy potřebujeme nastartovat a být hodně aktivní, ladíme interiér v duchu posilující energie

–          v období, kdy chceme jít do hloubky, více rozumět svým emocím a zlepšit vztahy s lidmi směřujeme zařízení k harmonické energii

–          a když se cítíme smutní a osamělí pomůže nám pečující energie

Ale nejlepší je mít svůj domov zařízen ve SVÉ energii, ať už je posilující, harmonizující,  pečující nebo jedna z dalších.  Určitě znáte styly v bydlení jako je provensálský styl, retro, skandinávský, styl anglického venkova, etno styl a další.  A každý z nás přirozeně inklinuje k některému z nich.

http://www.pinterest.com/pin/367254544587589749/

Je to proto, že v nás je stejná energie, jakou vyjadřuje náš oblíbený styl.  Proto objevení naší energie je prvním krokem k tomu, abychom si zařídili svůj domov správně.  Jinak se může stát, že budeme celý život přeskakovat mezi jednotlivými styly, náš domov bude jejich neuspořádanou směskou a bude působit chaoticky. A následně přenášet chaos na nás.

Objevením své energie se už nikdy nespletete v pořizování nové sedačky do obýváku nebo při rekonstrukci koupelny. Už nebudete tápat v kuchyňském studiu a rozhodovat se, jaká kuchyňská linka by slušela vašemu domovu. Bydlení pro vás bude zábava a hra, protože budete vědět : „Takhle to je podle mě a proto je to takhle fajn“.

Pak se ve svém domově budete cítit skutečně doma. 

autor článku : Monika Kořínková

Napište komentář

* Povinné údaje