Feng Shui – umění bydlet – umění měnit svůj život

Feng Shui je spojení dvou slov „vítr a voda“, ale to se dočtete kdekoliv, kde se tohle spojení používá. Já se ale vždy snažím se najít ta správná slova, když se mne lidi zeptají „Co to vlastně to Feng Shui je? “

Pokusím se do pár řádků vtěsnat to, co mne už pár let provází každodenním životem. Řeknu k tomu vlastně jen jednu větu.

„Feng Shui je jedna z mála věcí (nebo umění), které vám zvenčí může pomoci udělat změny vevnitř. “

Všichni se mnou jistě budete souhlasit v tom, že prostor kolem nás ovlivňuje náš život. Je rozdíl, jestli žijeme v malé chaloupce na kraji lesa nebo ve velkoměstě. V paneláku nebo ve vile na pláži. A stejně tak nás ovlivňuje náš byt, rozestavění nábytku v něm, barvy v pokojích, rozmístění jednotlivých pokojů, tvary a věci kolem nás a místa, kde leží. Na první pohled maličkosti, že?

Na maličkostech ale stojí svět.

Vždy máme dvě možnosti: „Buď my život přizpůsobíme našemu bytu, nebo byt přizpůsobíme našemu životu.“ Můžete si vybrat. Posunout televizi o půl metru nebo se každý den dívat, jak má Váš manžel za nejlepšího kamaráda ovládač od TV. Je to na Vás.

Změňte své okolí a změníte svůj život.

Změna, to je to správné slovo vystihující Feng Shui. Jakákoliv změna ve Vašem bytě Vám pomůže změnit kousek Vašeho života. Ve „starém“ nejde začít ani zažít nic nového.

Zdá se vám změna těžká? A neděláme změny denně? Když si na první rande koupíme novou halenku nebo s odchodem partnera měníme účes? A co teprve naše noční ženské intuitivní přesuny nábytku …

 Takže spolu můžeme udělat první krok...už v příštím článku.

autor článku : Zuzana Micháliková

Napište komentář

* Povinné údaje