Dveře do vašeho života

door

Představte si, že Váš byt je Vaše tělo a vchod symbolizuje Vaše ústa. Vchodem se přijímá 70 – 90 % přírodní energie a všechno ostatní, co skrze ně proudí. Přátelé nebo nepřátelé přicházejí podle toho, jestli je ta energie dobrá nebo špatná.

A Feng Shuista se vlastně učí rozpoznávat, jaký druh energie do tohoto obydlí přichází. Vchod, jelikož je první branou, tak souvisí s kariérou, s cestou za Vaším smyslem života, s pocity, které jsou s tím spojené. Dveře přitahují energii a důležité je rozpoznat jakou! Energii financí, lásky nebo hádek a frustrací?

Druhá otázka, kterou je potřeba si položit, je, „Jak vchod funguje“? Jestli funguje dobře a dobře vypadá, tak bude Vaše podvědomí vždy reagovat pozitivně, to znamená, že nebudete podvědomě překonávat nějaké blokace nebo překážky, ať už v kariéře nebo v budování smyslu Vašeho života. Podvědomí reaguje na nefunkčnost nebo ošklivý vzhled frustrací a zlostí.  Pokud Vás pohled na dveře rozveselí nebo uklidní, pak pozitivně ovlivní i Váš pohled na svět kolem sebe.

Jak by měl vypadat vchod?

Vždy je dobré se u posuzování jakéhokoliv vchodu zaměřit na první dojem, t.j. první 4 vteřiny. Dejte na první dojem a řiďte se intuicí. Je mnoho pravidel, která se buď naučíte, nebo je sami budete testovat. Nejdůležitější je však Vaše intuice a zdravý selský rozum!

Velice důležitý je první pohled, co vidíte a ten doopravdy může přitahovat dobrou energii, lidi, nebo zákazníky do prodejny. Můžeme si představit, že energie je taková dáma na podpatcích a ta se musí k Vašemu vchodu nějak dostat. Když  bude před vchodem rozkopáno, tak tam jednoduše neprojde anebo si bude muset vzít holinky, a to už pak není dáma dámou. Změní se, musí se transformovat na něco jiného, než bychom chtěli. A právě proto je vchod tak důležitý.

Představte si, že Váš vchod je jako přístav, který vítá všechny lodě – obchodní, cestovní , i ty ostatní, co plují náhodně kolem. Podívejte se na něj, jako ta loďka. Láká vás? Cítíte z něj bezpečí, zvědavost co je na pevnině, nebo spíš máte strach a moc se vám nechce zakotvit?

Stejně tak se cítí energie, příležitosti, lidi a nové možnosti, když jsou kolem Vašich vchodových dveří.

Zkuste se podívat na Vaše dveře novým pohledem. Jako byste do Vašeho domu vstupovali poprvé. Nadechněte se, zklidněte chůzi a zkuste vnímat, jestli Vás přitahují Vaše dveře nebo dveře souseda. Vnímejte, co se Vám na nich líbí, nebo naopak co jim chybí. Vždy, když jdu ke klientovi na konzultaci, vnímám přístup k němu. Umím najít správně dům, najdu zvonek nebo musím volat telefonem? Podaří se mi v katakombách našich paneláků objevit ten správný byt nebo se třikrát vracím schodištěm na správné poschodí? Zaujmou mě dveře klienta nebo bych do nich radši ani nešla? To vše symbolizuje život obyvatel dané rodiny.

A pokud se Vám cokoliv nelíbí, změňte to. Udělejte třeba nějakou ozdobu, podobně jako zdobíme dveře o vánocích, doplňte jména, opravte zvonky a odstraňte vrzání. Hned dnes tak můžete uvítat novou energii ve Vašem životě.

autor článku : Zuzana Micháliková

Napište komentář

* Povinné údaje